ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Programı Gerçekleşti

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Programı Gerçekleşti

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikali 85. yılında yurt genelinde olduğu gibi Araklı’da da törenlerle anıldı.

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yılında yapılan anma programı 10 Kasım saat 08.55′ de gerçekleştirilen çelenk sunma törene ile başladı.

Törene Kaymakam Yusuf Akın, Belediye Başkanı Recep Çebi, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Protokol üyelerinin sırasıyla Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasına müteakip anma programına Kültür Salonunda devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan anma programına günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, Atatürk’ ün Hayatını Konu Alan Video Gösterisi, Atatürk’ün Sevdiği Şarkıları konu alan koro sunumu ve oratoryo gösterisi akabinde program sona erdi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerini Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi takdim etti.

Belediye Başkanı Recep Çebi günü anlamına binaen yaptığı açıklamada; ”Atatürk ömrünü vatana adamış, hayatı boyunca milleti için çalışmış önemli bir komutan ve devlet adamı olarak adını, tarihimizin sayfalarına altın harflerle yazdırmış bir liderdir. Türkiye Cumhuriyeti, geçmişinden aldığı güçle tüm engelleme teşebbüslerine rağmen sağlam adımlarla ilerlemeyi ve büyümeyi sürdürmektedir. Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da yaktığı istiklal meşalesi ile ezelden beri hür yaşamış milletimizin adeta küllerinden yeniden doğarak ayağa kalkmasını ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırmasını sağlamış, ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’i kurarak bizlere emanet etmiştir. Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılında yol arkadaşları ile tüm şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha saygıyla yad ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

10.11.23