ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Gerçekleşti

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Gerçekleşti

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yıl dönümü programı Araklı’da gerçekleşti.

Törene Kaymakam Kürşad Karaca, Belediye Başkanı Recep Çebi, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler, gaziler, şehit yakınları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik kapsamında, saat 10:30’da Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk anıtına çelenkler konularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı konuşmada; ”Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içerisindeyiz. Vatanı ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk milleti, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerle başka milletlere de emsal olmuştur.

Tarihte eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı ve bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi ile Milletimiz; kendisini tarihten silmek isteyenlere imkânsızlıklara rağmen büyük bir ders vermiş ve tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiştir.

Bugün milletimiz, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen her türlü kirli oyunu “Çanakkale Ruhu” ile birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bozacak güce sahiptir. 15 Temmuz gecesi yaşananlar bu şuur ve iradenin hala canlı ve diri olduğunun ispatıdır.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

18.03.22