ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı Ankara’ya Damgasını Vurdu

Araklı Ankara’ya Damgasını Vurdu

Ankara’da Başkent Trabzon Dernekler Federasyonunca düzenlenen “Trabzon Tanıtım Günleri”, 25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Başkent Millet Bahçesi’nde gerçekleşti.

Etkinlikte Trabzon’un yöresel lezzetleri, el sanatları, kıyafetleri, horonu ve kemençesi tanıtıldı. Ziyaretçilere Trabzon’un meşhur Araklı mısır ekmeği, aho peyniri gibi yöresel lezzetler ikram edildi. El sanatları stantlarında ise Trabzon’a özgü gümüş takılar, ahşap işlemeleri, dokumacılık ürünleri satışa sunuldu.

Etkinliğe katılan Trabzon halk oyunları ekipleri, horon ve kemençe gösterileriyle izleyicilere coşkulu anlar yaşattı.

Trabzon Tanıtım Günleri’ne yoğun ilgi gösterildi. Ankara’da yaşayan Trabzonlular, hemşerileriyle buluşma ve özlem giderme fırsatı bulurken, Trabzon’u tanımak isteyen Ankaralılar da keyifli bir hafta sonu geçirdi. Ankaralılar, özellikler Araklı standına yoğun ilgi gösterdi. Davullu zurnalı kutlamalarda yöresel lezzetler ve bölgeye has el işi ürünler tanıtıldı. Halk alışveriş yaparak Araklı ve diğer ilçelerin stantlarını renklendirdi.

Trabzon Tanıtım Günleri, Trabzon’un zengin kültürünü ve doğal güzelliklerini tanıtmak için düzenlenen önemli bir etkinlikti. Etkinliğe gösterilen ilgi, Trabzon’a olan ilginin ve sevginin bir göstergesi olarak değerlendirildi.

29.04.24