ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Avni Coşkun Çebi 50 Mahalle Muhtarıyla Bir Araya Geldi. Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.

Araklı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Avni Coşkun Çebi 50 Mahalle Muhtarıyla Bir Araya Geldi. Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.

Araklı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Avni Coşkun Çebi yeni seçilen muhtarlarla bir araya geldi. Önemli noktalara değinen Başkan Çebi yaptığı konuşmada; ‘’Demokrasimizin vazgeçilmez kahramanları, değerli muhtarlarımız, kıymetli belediye başkan yardımcılarımız ve basın mensuplarımız toplantımıza hoş geldiniz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum. Yeni görevlerinizde sizlere başarılar diliyorum. Rabbim hayırlı görevler yapmayı ve yüz akımızla görevlerimizi tamamlamayı nasip eder inşallah.

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinde sizlerin ve değerli Araklı halkının oylarıyla bu değerli ve onurlu göreve geldik. Sizlere ve Araklı halkına minnettarım. Nasip olursa borcumu çok çalışarak ve hizmet ederek ödeyeceğim.

50 mahallemizin 50’siyle de köklere dayanan dostluğum ve arkadaşlığım var. Bundan dolayı kendimi çok şanslı ve gururlu hissediyorum. Rabbim bu dostlukları arttırarak devam ettirmeyi nasip eder inşallah. 50 mahallemize eşit uzaklıkta bir arkadaşınızım. Hizmet noktasında 50 mahalleye eşit hizmet yapacağımdan hiç şüpheniz olmasın.

Araklı ilçemiz doğasıyla, havasıyla, suyuyla, konumuyla çok güzel, çok yaşanabilir, Trabzonumuzun en stratejik ilçesidir. Araklı ilçesi tarihi ipek yolu üzerinde olan yeşiliyle, doğasıyla çok değerli bir ilçe.

İlçemize çok hizmetler yapıldı. Fakat hızlı büyümesi ihtiyaç ve isteklerin hızlı artması ile halkımızın ihtiyaçları hala karşılanmış değildir. Eskiden bütün aile bir evde yaşardı. Tek ev tek araç tek bahçe herkese yeterdi. Oysa şimdi bütün aileler ayrı, her ailenin istek ve ihtiyaçları farklı tüm bu nedenlerle ilçemizin gelir kaynaklarını arttırıp işsizliği azaltıp istihdamı arttırmak zorundayız.

Baktığımızda araklımızın en büyük sorunlarından biri istihdam ve işsizlik sorunudur.

Diğer biri eğitim kurumlarının yeterli olmamayışı, yeterli sosyal donatıların olmamayışı, turizm altyapısının olmamayışı, yapılarımızın eski olmayışı..

Hazırladığımız bütün projeler bu eksiklikleri gidermeye yönelik projelerdir. İstihdama çok önem veriyoruz. İşsizlik sadece bir ekonomik sorun değil aynı zamanda sosyal bir sorundur. Aynı zamanda sağlık ve adalet sorunudur. İşsizlik anneleri babaları gençlerimizi çaresizliğe umutsuzluğa götüren bir sorundur.

İşsizlik kadar gurbette çok önemli bir sorundur. Gurbetin acısı büyüktür.

Tüm bu nedenlerle işsizliği azaltan istihdamı arttıran projelere çok ama çok önem veriyoruz. Tüm hazırladığımız projelerde bunu görebilirsiniz.

Farzımız Araklı Bayburt yoludur. Hamdolsun yol yapımı tüm hızıyla devam etmektedir.

Bu konuda verdiği desteklerden dolayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu beye çok teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.

Sözümüz tekstil kent ve organize sanayi sitedir. Bu konuda çalışmamız tüm hızıyla devam ediyor.

Bu konuda bize desteklerini esirgemeyen Trabzon Milletvekillerimize, Sayın Valimize İl Başkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanımıza çok çok teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu kapsamda AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mustafa Şen bey ilçemizi ziyaret ettiler.

Ayağının tozuyla organize sanayi bölgesi olabilecek yerleri incelediler. Yolgören mahallemizde 800 dönümlük bir alanın organize sanayi sitesi için çok uygun olduğunu ifade ettiler. Bu konuda çalışma yapmamızı ve en kısa zamanda tekrar gelip incelemelere devam edeceğini söyledi.

Kendilerine Araklı adına çok teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Turizm Araklımızın olmazsa olmazı, ziyaret edilebilecek çok değerli turizm alanlarımız var. Turizm tek başına araklıyı kalkındırabilecek bir sektör. Bu nedenle turizmi çok önemsiyoruz ve tüm turizm alanlarımızı öne çıkarmak istiyoruz. Bunlarla ilgili öncelikle turizm alanından çıkarılan Pazarcık ve Yılantaş bölgelerimizi tekrar turizm alanlarımız olmasını sağlayacağız.

Bu konuda Turup Trabzon’un ve Türkiye’nin göz bebeği olacak inşallah. Sahillerimizi hızlı bir şekilde turizme kazandıracağız. Bütün mahallelerimizde turizme kazandıracak alanlarımızı ortaya çıkarılacağız. Şelalelerimizi ve dere kenarlarımızı mesire alanı olarak turizme kazandıracağız. Turizmle hem gelirlerimizi artıracağız hem de istihdamımızı arttıracağız.

Eksik eğitim kurumlarımız var. Kreş, anaokulu, engelli okulu, bilim sanat okulu, ilkokul. Bunların yapımı için büyük gayret sarf edeceğiz. Gerek devletimizden gerek iş adamlarımızdan büyük destekler almaya çalışacağız.

Araklımızın yerleşimi çok eskiye dayanır. Binalarımızın birçoğu eski ve oturulamaz haldedir. Bunları kentsel dönüşümle hızlı bir şekilde yenileyip modern, konforlu ve sağlıklı konutlar haline dönüştüreceğiz.

Tüm bunları yaparken belediyemize de işleyiş anlamında kurumsal kimlik kazandıracağız.’’ dedi.

Başkan Çebi’nin konuşmasının ardından muhtarlarla tanışma merasimi gerçekleştirilip sohbet ve istişare edildi.

Toplantı sonrası Araklı Muhtarlar Derneği Başkanı Rasim Çebi Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Avni Coşkun Çebi’ye çiçek vererek tüm muhtarlar adına hayırlı olsun temennisinde bulundu.

09.05.24