ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

ARAKLI BELEDİYE MECLİSİ İSRAİL’İ KINADI

ARAKLI BELEDİYE MECLİSİ İSRAİL’İ KINADI

Araklı Belediye Meclisi, İsrail’in Filistin’de sürdürdüğü insanlık dışı saldırıları yayımladığı bir metinle kınadı. Başkan Çebi, mecliste meclis üyelerinin imzasını taşıyan bildiride, “İsrail’in, başta Gazze olmak üzere Filistin topraklarına ve Filistin halkına, uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak yürüttüğü askerî harekâtın ve katliamın derhal durdurulmasını talep ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Araklı Belediye Meclisi, İsrail’in Filistin’e yönelik başlattığı ve aralarında çocukların da olduğu Filistinlilerin ölümüyle sonuçlanan saldırısına karşı ortak bir bildiri yayımladı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ve belediye meclis üyelerinin imzalarını taşıyan ortak bildiriyle İsrail’in Filistin’e yönelik saldırısı kınandı. Bildiri de şu ifadeler yer aldı:

“İsrail’in 7 Ekim günü başlattığı füze saldırıları ve bilahare devreye soktuğu kara ve hava harekâtı neticesinde bugüne kadar, aralarında çok sayıda çocuk ve kadının bulunduğu ve çoğunluğu sivil olan 2500’ü aşkın Filistinli ölmüş, 9000’den fazla masum sivil yaralanmıştır. Son olarak Gazze’de Al Ahli Baptist ve Al Mamedani hastanelerine yapılan saldırı neticesinde 500 sivil katledilmiştir. İsrail’in insanlık vicdanına ve uluslararası hukuka tümüyle aykırı, devlet terörü niteliğindeki bu saldırıları, bölgede yaşanan insanlık trajedisini daha da derinleştirmiştir. Her geçen saat, yıllardır abluka ve kısıtlamalar altında, son derece zor şartlarda hayatlarını sürdürmeye çalışan Gazze’deki masum Filistin halkına, daha çok ölüm ve sefalet getirmektedir. Söz konusu trajediye uluslararası kamuoyunun duyarsız kalması insanlık vicdanını derinden yaralamaktadır. Araklı Belediye Meclisi olarak Filistinli kardeşlerimizin acılarını paylaştığımızı, onların her zaman yanında olduğumuzu ve bundan sonra da olacağımızı ifade ediyoruz.”

01.11.23