ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı Sahili Karadere Vadisi ile Birleşiyor

Araklı Sahili Karadere Vadisi ile Birleşiyor

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’nin sahilde ve Karadere Vadisinde gerçekleştirdiği bisiklet ve yürüyüş yolu projesi kapsamında yeni bağlantı yolları yapılıyor. Sahilde gerçekleştirilen sosyal tesis, oturma alanları, led aydınlatma, çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Aynı şekilde Karadere Vadisinde de bu tür çalışmalar devam ederken iki proje arasında bağlantıyı sağlaması için yol çalışmalarına başlandı.

Araklı sahili ve Karadere Vadisini birbirine bağlayacak olan proje ile birlikte vatandaşlar liman mevkiinden başlayıp vadiden kaşıkçıya kadar uzanan bir yola kavuşacak. Böylelikle kesintisiz bir bisiklet ve yürüyüş yolu kazanılmış olacak. Ayrıca bu yol güzergahı boyunca oturma alanları, beton barbeküler, mini oyun alanları gibi sosyal faaliyetleri arttıracak alanlar kazandırılıyor.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi çalışmaları yerinde inceleyerek; ”İlçemize iki güzel proje kazandırdık. Hem sahil hem de Karadere Vadisi dediğimiz alanda birçok çalışmayı tamamladık. Şimdi bu iki projeyi birbirine bağlayacak olan yolun çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Yol boyunca sosyal alanlara da yer vererek vatandaşlarımız için oldukça güzel bir güzergah oluşturuyoruz. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

07.01.22