ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

Araklı’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

Araklı Kapalı Spor Salonunda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Araklı Kaymakamlığı, Araklı Belediyesi, Araklı Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Spor etkinliklerine Kaymakam Soner Divli, Belediye Başkanı Recep Çebi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Ayazoğlu, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, öğretmenler ve gençler katıldı.

Gerçekleştirilen spor etkinliklerinde gençler güne damgasını vurdu. Etkinliklerde voleybol, jimnastik gibi sportif aktivitelere yer verildi.

Başkan Çebi konuşmasında; ”Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’da Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’da başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır.

Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir.

Sevgili gençler, bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli Araklılı hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” ifadelerine yer verdi.

22.05.23