ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Araklı’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun 102’nci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun 102’nci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. yıl dönümü kutlamaları Kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtı´na çelenk sunulmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza Keskinsoy tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu.

Kutlama programına Yılmaz Çebi İlkokulunda devam edildi. Programa Kaymakam Kürşad Karaca, Belediye Başkanı Recep Çebi, ilçe protokolü, kurum amirleri, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´mızın okunmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza Keskinsoy günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Kutlama programında Yılmaz Çebi İlkokulu tarafından hazırlanan gösteriler sahnelendi. Programda günün anlam ve önemine uygun şiirler okundu. Anasınıfı dans gösterileri ve halk oyunları gösterileri ve çocuk korosunun ardından Kaymakam Karaca ve Başkan Çebi günün anlam ve önemine ilişkin düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek onları tebrik etti. Kutlamalar toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

25.04.22