ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı’da 7.180 Metrekare Alanda Dış Cephe Kaplama İşi Tamamlandı

Araklı’da 7.180 Metrekare Alanda Dış Cephe Kaplama İşi Tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İlbank ve Araklı Belediyesinin ortaklaşa başlattığı Dış Cephe Sağlıklaştırma Projesi kapsamında 2 etapta tamamlandı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’nin girişimleri sonucunda liman bölgesinden dönüşüm başladı. Sıvasız ve boyasız evlerin oluşturduğu kötü görüntünün ortadan kaldırılması adına başlatılan proje vatandaşlar tarafından taktirle karşılandı.

Trabzon Caddesinde birinci etabın tamamlanmasının ardından yine aynı bölgede ikinci etap çalışmalarına başlanmıştı. 39 adet bina, 560 metre sokak, 15 adet ticari alan ve 7.180 m2 alan düzenleme işi tamamlanarak vatandaşların beğenisine sunuldu.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Sıvasız ve boyasız evler Araklı’nın görünümüne gölge düşürüyordu. Burada böyle bir gelenek oluşmuş gibi bir sorun vardı. Bizlerde belediye olarak hemen bir proje ortaya koyduk. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum beye durumu arz ederek projeyi onaylattık. Akabinde hemen çalışmalara başladık. En nihayetinde sorunsuz bir şekilde iki etabı da tamamladık. Eski ve yeni hallerini paylaşarak vatandaşımızın beğenisine sunduk ve taktir aldık. Sayın Bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

18.04.23