ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı’da Adalet Sarayı İhaleye Çıkıyor

Araklı’da Adalet Sarayı İhaleye Çıkıyor

Yolgören Mahallesi, Sahil mevkiinde yapılması planlanan yeni adliye binasının betonarme karkası için Adalet Bakanlığı tarafından ihale duyurusuna çıkıldı.

İhale, 2 Ocak 2024 Salı günü, saat 11.30’da Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

İhale kapsamında, Bodrum + Zemin + 3 Normal kat olmak üzere toplam 6.499,55 m² inşaat alanına sahip 1 adet betonarme karkas Adalet Binası yaptırılacak. İhale işi, yer tesliminin ardından 400 (dört yüz) günde teslim edilecek.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Yolgören Mahallesi, Sahil mevkiinde yapılması planlanan yeni adliye binasının Adalet Bakanlığı tarafından ihale duyurusuna çıkıldı. Araklı Adalet Sarayı Binasının yapım işi ihalesini nihayetlendirdik. Araklı için önemli yatırımlardan bir tanesini daha ilçemize kazandırmış oluyoruz. Araklımıza hayırlı uğurlu olsun. Böylesine önemli bir yatırımın şehrimize kazandırılmasına destek veren başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Adalet Bakanımız Sn. Yılmaz Tunç’a, tüm bakanlarımıza ve önceki dönem bakanlarımıza, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Trabzon Milletvekilimiz Sn. Mustafa Şen’e, Milletvekillerimize, AK Parti Trabzon İl Başkanımız Sn. Sezgin Mumcu’ya ve emek veren herkese şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunarım.” dedi.

12.12.23