ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı’da Altın Çocuklardan Dev Koro

Araklı’da Altın Çocuklardan Dev Koro

Trabzon’un Araklı ilçesi Muhittin Öztürk-Saffet Çebi İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Sait Atakan adlı öğretmen okulda eğitim gören öğrencilerin neredeyse tamamından bir müzik korosu oluşturdu.

190 öğrencisi bulunan okulda eğitim gören 100 öğrenci tarafından oluşturulan koro, özel günlerde sahneye çıkarak Türk Sanat ve Tasavvuf Müziği eserlerinden oluşan repertuvarlarla izleyenlere konser veriyor.

Yaklaşık 15 yıldan beri sınıf öğretmenliği yaptığını belirten Sait Atakan, “İlk atandığım köy okulunda ‘öğrenciler ders saatleri dışında müzikle vakit geçirsinler’ diye böyle bir sosyal aktivite yapmıştık. Araklı Erenler Esentepe’de bulunan 40 mevcutlu okulda öğrencilerin tamamından oluşan bir koro oluşturdum. Daha sonra aynı ilçenin Gülbikli köyünde de okulun neredeyse tamamından oluşan bu kez 100 kişilik bir koro oluşturduk. Öğrencilerimle birebir ilgilenerek hepsinin bu koroya katılmasın sağladım. 100 kişilik ekiple şehrin çeşitli yerlerinde geliri şehit ailelerin çocuklarına bağışlanmak üzere konserler verdik” dedi.

Depremzedeler için yapılan koroya Kaymakam Soner Divli, Belediye Başkanı Recep Çebi, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Araklı Belediye Başkanı koro şefi Sait Atakan’a şilt ve çiçek takdim ederek teşekkür etti.

22.05.23