ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı’da Karavan Turizminin İlk Adımları Atılıyor

Araklı’da Karavan Turizminin İlk Adımları Atılıyor

Trabzon’un Araklı ilçesinde karavan turizminin ilk adımları atılıyor. Koyları, doğası ve mavisiyle adından söz edilen Araklı’nın destinasyon merkezlerine yurt dışından karavancılar gelmeye başladı. Araklı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Avni Coşkun Çebi karavan turizminin önünü açacağını belirtmişti. Araklı’da özellikle Turup Millet Ormanı, Pazarcık, Aytaş Asmasu Şelalesi, Turnalı Os Şelalesi gibi doğa harikası bölgeler karavan turizmi için oldukça müsait.

Hürriyet mahallesinde denize sıfır alanda yapılan plajda incelemelerde bulunan Dr. Hüseyin Avni Coşkun Çebi buraya yurt dışından kamp yapmaya gelen karavancılarla sohbet etti. Yabancı turistlerle İngilizce konuşan Dr. Coşkun Çebi turistlerin koyları çok beğendiğini ifade etti.

Başkan Çebi yaptığı açıklamada; ”Araklı’da turizmi bambaşka bir seviyeye getirecek müthiş projelerimiz ve düşüncelerimiz var. Karavan turizmi benim seçim döneminde de bahsettiğim bir konuydu. Araklı’da doğa harikası bölgelerimiz var. Bu bölgelerimizden en üst düzeyde istifade edeceğiz. Karavan turizmi bir başlangıç. Sosyal aktiviteler, doğa sporları başta olmak üzere vatandaşımız ve ilçemizi ziyarete gelen turistler dolu dolu vakit geçirsinler istiyoruz. Konaklama adına da ilçemizde sorun yok. 5 yıldızlı otellerimiz mevcut. Meclis üyelerimizin içerisinde bulunduğu bir komisyon oluşturuyoruz. Bu komisyonun görevi turizm olacak. Coğrafi işaretler, Araklı’nın turizm haritası, fotoğraflar, videolu tanıtımlar turizme dair ne varsa A’dan Z’ye ele alınacak. Detaylı, planlı ve en ufak detayı gözden kaçırmadan verimli bir çalışma gerçekleştireceğiz.” dedi.

18.04.24