ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı’da Polis Moral Eğitim Merkezinin Çalışmaları Devam Ediyor

Araklı’da Polis Moral Eğitim Merkezinin Çalışmaları Devam Ediyor

Trabzon’un Araklı ilçesinde 76 bin 500 metrekare alana Polis Moral ve Eğitim Merkezi yapılıyor.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi alanda incelemelerde bulundu.

Alanda, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Polis Moral ve Eğitim Merkezi yapıldığını aktaran Çebi, yaklaşık 40 milyon liralık projenin devam ettiğini belirtti.

Çebi, ülke genelindeki emniyet teşkilatı mensuplarının Araklı’ya gelerek merkezde kamp yapabileceğini ifade ederek, “Çok güzel bir yer. Denize uzaklığı kuşbakışı 700 metre civarında. Sağı solu her tarafı yeşillik içerisinde çok güzel bir dinlenme alanı. Devletin himayesinde bulunan bir arazi. İnşallah hayırlısı olur.” dedi.

Proje kapsamında polis moral ve eğitim merkezi içerisinde hem eğitim merkezleri hem de dinlenmeye yönelik otel şeklinde tesisler olacağını dile getiren Çebi, şunları kaydetti:

“Gelecek polis arkadaşlarımız eğitimden sonra burada kalacak. Aileleriyle birlikte hem dinlenme tesisi, otel, pansiyon şeklinde hem de okul şeklinde bölümleri olacak. O şekilde çok güzel bir moral ve motivasyon merkezi olacak burası. Vatandaşlarımız içinde burada yine güzel bir alan düşüneceğiz. Türkiye’de ender bulunan tesislerden biri burada olacak inşallah. Projemizi uzun zamandır bekliyorduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

18.09.23