ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı’da Yetim Çocuklar İçin İftar Programı Düzenlendi

Araklı’da Yetim Çocuklar İçin İftar Programı Düzenlendi

Araklı’da “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla yetim çocuklar için iftar programı düzenlendi.

Araklı Kaymakamlığı, Araklı Belediyesi ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Araklı İnsani Yardım Derneğince kentteki bir restoranda düzenlenen iftara çok sayıdaki yetim çocuk ve yakınları katıldı.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, burada yaptığı konuşmada, 2015’ten bu yana ramazanın 15. gününün “Dünya Yetimler Günü” olarak anıldığını ve yetim çocuklara iftar verildiğini söyledi.

Çebi, yetimlere sahip çıktıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Yaşadığımız deprem hadisesinden dolayı oldukça üzüntülüyüz ancak rahmet ve bereket ayı ramazanda bir araya gelip dertlerimizi paylaşıyor ve azaltıyoruz. Dünya Yetimler Günü vesilesiyle, Güzel İlçemizdeki yetim ve öksüz çocuklarımızla ve aileleriyle birlikte iftar sofrasında buluştuk. Arsin Kaymakamımız, Araklı Kaymakam Vekilimiz Sn. Ömer Ahmet Özdemir, İHH Trabzon İl Başkanı Sn. Zühtü Kalma, Müdürlerimiz ve hocalarımızla birlikte soframızın şenlenmesine vesile olan misafirlerimizle sohbet ettik. Bir tebessüm ile geleceği aydınlatan çocuklarımızın umut ışığı hiç sönmesin. Yetim gülsün, dünya gülsün.”

İlçe Emniyet Müdürü Veli Göçmen, Jandarma Komutanı Seyit Özköksal, dernek yöneticileri ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı program, iftara katılan çocuklara harçlık ve çeşitli hediyelerin verilmesiyle sona erdi.

10.04.23