ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

BAŞKAN ÇEBİ ANKARA’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

BAŞKAN ÇEBİ ANKARA’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ve AK Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban Bıyık Araklı’daki iş ve işlemleri ilgili bakanlıklardan takip etmek üzere Ankara’dalar.

Ankara’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora’yı ziyaret ettiler.


Trabzon Milletvekilleri eşliğinde ilgili bakanlıklarla görüşmeler neticesinde projelerle ilgili destek sözü alındı.

– Çevre ve Şehircilik Bakanlığında yapılan görüşmede Araklı’da bulunan bisiklet ve yürüyüş yolu, dış cephe sağlıklaştırma projesinin ikinci etabı için destek sözünün alındığı bilgisine ulaşıldı. 

– Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile yapılan görüşmede ise Adliye Sarayının yapımına ilişkin somut adımlar atılacağı kaydedildi. 

– Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yapılan görüşmede Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesinin doktor kadrosunun daha da genişletilmesi ile sağlık cihazları gündem oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya taleplerin karşılanması hususunda istekte bulunuldu. Başkan Çebi yaptığı paylaşımda Bakan Koca’dan destek sözünün alındığını ifade etti.

– Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile yapılan görüşmede ise Araklı’da hayvancılık ve tarımsal faaliyetlerle ilgili görüşmeler sağlandı.


– TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile yapılan görüşmede ise Araklı 4. Etap TOKİ konutlarının yapılması hususunun gündem olduğu bilgisine ulaşıldı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi çok fazla talep olmasından dolayı ilçede 4. Etap TOKİ konutlarının yapılması için TOKİ Başkanı Bulut ile olumlu bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ve AK Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban Bıyık Ankara’da bakanlıklarla yaptığı görüşmelerin yanı sıra İçişleri Bakan Danışmanlarından Ali Faik Hacıoğlu, Erdem Sürmen’i ve Araklı’da Kaymakamlık yapan şimdi ise İçişleri Bakanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulunan Ahmet Günaydın’ı da ziyaret etti. Ayrıca Araklılı iş insanlarından Ali Helvalı ve Ankara İlim Yayma Cemiyeti İl Başkanı Halim Altunkal ile görüştüler.

Başkan Çebi yaptığı açıklamada; ‘’Araklı’da birçok projemizi Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, güçlü hükümetimizin, ilgili bakanlıklarımızın ve milletvekillerimizin destekleriyle hayata geçirdik. Trabzon Milletvekillerimiz Muhammet Balta, Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora eşliğinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız, Adalet Bakanımız, Sağlık Bakanımız, Tarım ve Orman Bakanımız, TOKİ Başkanımız ve bakanlık bürokratlarımızla görüşme sağladık. Araklı’da yaptığımız ve bir kısmını tamamladığımız dış cephe sağlıklaştırma, bisiklet ve yürüyüş yolu projelerimiz için destek sözünü aldık. Akabinde Adalet Sarayının yapılmasıyla ilgili olumlu görüşme gerçekleştirdik. TOKİ 4. Etap projemizin yapılmasıyla ilgili görüşme gerçekleştirdik. Fizibilite çalışmalarını inşallah başlatacağız. Araklı Bayram Halil Devlet hastanemizin doktor ve cihaz taleplerini bakanımıza ilettik. Sağ olsun bakanımız olumlu karşıladı. Sözünü aldık. Araklı ilçemiz için en önemli konulardan biri olan Araklı-Bayburt yolu ile ilgili taleplerimizi de ilettik.

İnşallah 2-3 aya ilk kazma vurulacak. Ankara’da ilgili bakanlıklarımız ile görüşmelerimiz devam ediyor.

Güzel sonuçlar alıyoruz. Ziyaret ettiğimiz bakanlarımıza, milletvekillerimize, TOKİ Başkanımıza, iş insanlarımıza ilgi alaka ve büyük desteklerinden dolayı ilçe halkım adına çok teşekkür ediyorum.’’ İfadelerine yer verdi.

25.03.22