ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Çebi; ”Duamız ve Desteğimiz Filistin Halkının Yanındadır”

Başkan Çebi; ”Duamız ve Desteğimiz Filistin Halkının Yanındadır”

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, ekim ayı belediye meclis toplantısında Gazze ve işgal edilen Filistin topraklarındaki gelişmelerle ilgili bir açıklama yaptı.

Son yaşanan olayların, iki devletli çözümün ve başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasının şart olduğunu bir kez daha gösterdiğini kaydeden Başkan Çebi, “İsrail, neredeyse bir asra yakın bir süredir sistematik olarak Filistin topraklarını işgal ederek yüzbinlerce Filistinliyi kendi vatanlarından ayrılmaya mecbur bıraktı. Bu haksız politika nedeniyle Filistin toprakları onlarca yıldır barıştan ve huzurdan mahrum kaldı. İki gündür yaşanan gelişmelerin en büyük sorumlusu da kutsal değerlere saygısızlık etmekten çekinmeyen ve mütemadiyen Gazze’deki sivillerin üzerine savaş uçakları gönderen İsrail’dir. İsrail’in bu tavrı yalnızca Müslümanların değil tüm insanlığın vicdanında açılmış bir yaradır. Duamız ve desteğimiz her zaman Filistin halkının yanındadır” dedi.

Filistin’de bir an önce barışın ve huzurun tesis edilmesini istediklerini vurgulayan Başkan Çebi, “Daha fazla sivilin zarar görmemesi için tarafları barış masasında müzakere etmeye davet ediyoruz. Ümit ediyorum ki daha fazla yıkım yaşanmadan bu çatışmalar son bulur ve bölgede kalıcı barış hüküm sürer” ifadelerini kullandı.

10.10.23