ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Çebi; ‘Ekiplerimiz Ramazan Bayramında 7/24 Görev Başında Olacak’

Başkan Çebi; ‘Ekiplerimiz Ramazan Bayramında 7/24 Görev Başında Olacak’

Ramazan Bayramının gelmesiyle birlikte Araklı’da hareketlilik ve nüfus artışı daha da fazlalaştı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi Ramazan Bayramı boyunca herhangi bir aksaklık olmaması adına meclis üyeleri ve tüm birim müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

BURUK BAYRAM

12.30’da encümen salonunda yapılan basın toplantısında açıklamalarda bulunan Başkan Çebi, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden dolayı buruk bir bayram yaşanacağını ifade etti. Başkan Çebi, “11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in içerisindeyiz. Allah’a şükrediyoruz bugünlere eriştiğimiz için. Ancak bu yıl depremin gölgesinde, buruk bir şekilde geçiriyoruz ramazan ayını. 6 Şubat’ta bir deprem afeti yaşadık ve kayıplarımız var. Tüm kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

“TÜM BİRİMLERİMİZLE HAZIRIZ”

“Araklı Belediyesi olarak bayram öncesi tüm birimlerimizle hazırlıklarımızı yaptık” sözleriyle konuşmasını sürdüren Başkan Çebi, şöyle devam etti: “Bizim için bayramlar özel günler, yoğun geçirilen günler. Dolayısıyla tüm birimlerimiz nöbetçi ve icapçılarını belirleyerek hazırlıklarını tamamladılar. Başta mezarlıklarımız olmak üzere Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyemiz olarak bu alanlardaki temizlik işlemlerini gerçekleştirmiş olacağız.”

“ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

“Zabıta Müdürlüğümüzün de bu süreçte bir dizi hazırlık ve çalışmalar var. Biliyorsunuz pazarlarla ilgili, çarşı trafiğiyle ilgili birtakım düzenlemeler yapıyoruz. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, esnafımızın her zaman yanındayız. Nihayet itibariyle esnaf 7/24 365 gün hizmet veren bir yapıda. Biz de onlara bayram öncesi biraz daha işlerinin bereketlenmesi adına uygun bir ortam hazırlamak istiyoruz.”

İLÇEDE BAYRAM TEMİZLİĞİ BAŞLADI

“Temizlik İşleri Müdürlüğümüz de bayram sürecinde ekstra çalışma ve hazırlık yapan birimlerimizden. Tüm ana arterlerimizde bulunan konteynerlerin yıkanması, parkların genel temizliğinin yapılması, ibadethane çevrelerinde temizlik ve yıkama çalışması, çarşı merkezleri, alt geçit ve üst geçit gibi alanlar da temizlenmiş olacak. Ben bu vesileyle bir kez daha Rabbim önce Kadir Gecesine, sonra Ramazan Bayramına ve yenilerine eriştirsin diyorum. Tüm ilçe halkımızın da Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ediyorum.”

20.04.23