ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Çebi; ‘Muhtarlarımızla İstikametimiz Her Daim Aynı’

Başkan Çebi; ‘Muhtarlarımızla İstikametimiz Her Daim Aynı’

Araklı’da tüm mahalle muhtarlarının katılımının sağlandığı istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Kaymakam Kürşad Karaca, Belediye Başkanı Recep Çebi ve 50 mahalle muhtarı katıldı.

Kaymakam Kürşad Karaca ve Başkan Çebi muhtarlarla karşılıklı olarak sorunlar ve istekler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Araklı Kaymakamı Kürşad Karaca yaptığı konuşmada; ”Kıymetli muhtarlarımızla her daim ortak akıl ve istişare düsturuyla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Muhtar köyde, mahallede önderlik yapan, iyi şeyler için halkın önünü açan kişidir. Yani devletin temsilcisi ve aynı zamanda halkında temsilcisidir. Bu anlamda muhtarların, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve sıkıntılarının tespitinde önemli rolleri vardır. Bizler bunun bilincinde olarak sürekli olarak muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Yol, su ve diğer meseleler hakkında muhtarlarımızla verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Tüm muhtarlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Recep Çebi ise; ”Belediye Başkanlığı görevimizde 3. dönemimizi icra ediyoruz. Bu süreç içerisinde tüm muhtarlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde verimli çalışmalar gerçekleştirdik. Benim kapım 7/24 herkese açık. Araklı’da 50 mahallemiz var. Hizmet almayan hiç bir mahallemiz yok. Her mahallemize dokunduk. Dokunmaya da devam ediyoruz. Pandemi döneminde bile makinelerimiz çalışmaya devam etti. Muhtarlarımıza belediye uhdesinde bulunan özel bir yer tahsisi gerçekleştirdik. Muhtarlarımızın daha verimli çalışmalarını sağlamak içinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim kılsın. Bu birliktelik ile her zorluğun üstesinden geliriz. Tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyor, hayırlı, bereketli ve sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.

Araklı’nın 50 mahalle muhtarı ise bu durumdan oldukça memnun. Muhtarların talep ve istekleri mühendisler tarafından doküman yapıldı.

01.03.22