ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Çebi; ‘Otopark ve Trafik Düzenleme Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz’

Başkan Çebi; ‘Otopark ve Trafik Düzenleme Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz’

Araklı Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının son oturumu Belediye Başkanı Recep Çebi başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Meclis, Trabzon caddesi dış cephe sağlıklaştırma projesi ek etabı, araç park ve trafik düzenlemesi hususlarında görüşmeler sağladı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi dış cephe sağlıklaştırma projesi ile birlikte Trabzon caddesindeki çirkin görüntüyü ortadan kaldırdıklarını ifade ederek bu çalışmaların devam edeceğini dedi. Etap etap devam edecek olan çalışmalar ile birlikte sıvasız ve boyasız binaların oluşturduğu çirkin görüntünün tamamen ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Yeni Otopark ve Trafik Düzenlemesi Çalışmaları Yapılacak

Yaz aylarına girilmesi ve kurban bayramının yaklaşması münasebetiyle Araklı’nın nüfusu 100.000 civarına kadar çıkabiliyor. Buda yoğun bir trafik ve otopark sorununa sebebiyet veriyor. Belediye Başkanı Recep Çebi kalıcı çözümler üretmek adına ilçe merkezinde yoğun olarak kullanılan alanlarda mini otopark çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade ederek yine bu çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Belediye meclisi ayrıca Trabzon caddesinde akşama kadar park eden araçlarla ilgili görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler neticesinde Trabzon caddesi boyunca süreli araç parkına müsaade edilmesi düşünülüyor. Vatandaş veya esnaf aracını cadde üzerine çekip akşama kadar orada bırakamayacak. Alışveriş ve diğer ihtiyaçlarını giderecek olanlar için belirli bir süre araç parkına izin verilip aksi bir durumda cezai işlem uygulanacak. Düzenleme ile her kesimin memnun kalacağı düşünülüyor.

07.06.22