ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Çebi Yenilenen Parklarda Çocuklarla Bir Araya Geldi

Başkan Çebi Yenilenen Parklarda Çocuklarla Bir Araya Geldi

Araklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde yeni park yapımı ve parklarda yenileme çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Recep Çebi’nin talimatıyla geçtiğimiz günlerde ilçe genelindeki parklarda çalışma başlatan Fen İşleri Müdürlüğü eksikliklerin giderilmesi için program belirlemişti.

Araklı Belediyesi tarafından öncelikle parklarda bulunan aydınlatmalardaki sorunlar giderilirken, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından da oturma grupları, oyun grupları ve banklar yenilenmişti.

Başkan Çebi bu çalışmaların yanı sıra, bazı parklarda çocukların oyun oynama ihtiyacının giderilmesi için yenilenme çalışması yapılmasını istedi. Verilen talimat üzerine harekete geçen müdürlük, Merkez ve Yolgören mahallesinde çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Bu alanda parkın alt zemin ve çevresi yeniden düzenlendikten sonra yeni banklar, oturma grupları ve oyun grupları koyuldu.

Bu çalışmaların yanı sıra ilçe merkezinin her bölgesinde çevre düzenlemesi, Yolgören ve Hürriyet mahallelerinde bulunan çocuk parklarında temizlik çalışmalarını sürüyor.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi hafta sonu yenilenen parklarda çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi. Onların istek ve talepleri doğrultusunda sohbet eden Başkan Çebi daha çok park isteyen vatandaşlara çalışmaların devam ettiğini belirtti.

11.09.23