ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Çebi’den 15 Temmuz Mesajı

Başkan Çebi’den 15 Temmuz Mesajı

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Çebi mesajında; ”15 Temmuz destani, vatanimizin bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği tarihi bir gün, tüm dünyaya ders veren bir destandır.

15 Temmuz 2016 günü Türkiye Cumhuriyeti’ni karanlık bir çukura itmek isteyen hain Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları ve işbirlikçileri Yüce Türk Milleti’nin tokadını yemişlerdir. 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe girişimi, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzenine ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran, ‘Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır’ diyerek meydanları dolduran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanidir.

Tıpkı ‘Kurtuluş Savaşı’ gibi 15 Temmuz 2016 tarihi de ülkemiz açısından donum noktası olmuş, adeta küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyetinin yeniden dirilişe yeniden yükselişe geçişinin en önemli kanıtı olmuştur.

O kara günde Türkiye Cumhuriyeti askerinin emir komuta zincirine İtaatini, sadakatini hain emelleri için kullananlar Şehit Ömer HALİSDEMİR’in Sıktığı kursunla tarihin en derin kuyularında boğulmuşlardır. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle, ülkemizin bekasına, birliğine, dirliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.

Şanlı Türk Bayrağı, bu uğurda Hakka’a yürüyen şehitlerimiz ve gözünü bile kırpmadan kolunu bacağını bu vatan için feda eden gazilerimizin omuzlarında yükselecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, şanlı geçmişinde olduğu gibi 15 Temmuz’ da da kutlu bir destan yazan milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Aziz milletimizin şanlı direnişinin yedinci yıldönümünde, hain darbe Girişiminin faili ihanet çetesini bir kez daha lanetliyorum.

Milletin birliği ve iradesi ile amacına ulaşamayan bu acımasız saldırının yıldönümünde, karanlık ve art niyetli girişimi bir kez daha kınıyor, milli değerlerimize ve egemenliğimize sahip çıkmanın en önemli vazifelerimizden biri olduğunu bir kez daha yinelemek istiyorum.

Bölücü hainler sunu bilmeliler ki; bu memlekette ne Ömer Halisdemir’ler biter ne de Fethi Sekin’ ler biter.

Birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar daim olması dileğiyle,

15 Temmuz gecesi devletimizin bekası için ‘Ya istiklal, Ya Ölüm’ diyerek şehadet şerbetini tadan aziz şehitlerimiz ile birlikte tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, milli irademize sahip çıkan kadirşinas Trabzonlu ve Araklili hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

14.07.23