ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Çebi’den 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Başkan Çebi’den 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, 19 Ekim’de kutlanan ‘Muhtarlar Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Çebi, mesajında; muhtarlık müessesinin yerel demokrasinin en eski örneği olduğuna vurgu yaptı.

Araklı için durmaksızın çalıştıklarını ve bu çalışmaları muhtarlar başta olmak üzere tüm kesimlerle istişare içerisinde yürüttüklerini belirten Başkan Çebi, mesajında şu ifadeler yer verdi:

“Ülkemizde ilk muhtarlık müessesesinin kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümü, 2015 yılından itibaren ‘Muhtarlar Günü’ olarak ilan edilmiştir.

Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız, milletimizin eli, gözü ve kulağı konumundadır.

Muhtarlarımız demokratik kültürümüzün gelişimi noktasında birer mihenk taşı konumundadırlar.

Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

50 mahallemizde sorunların ve ihtiyaçların tespit edilmesinde en önemli referans noktamız, uç beyleri olarak gördüğümüz değerli muhtarlarımızdır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlarımızla ilgili hassasiyeti, idareciler olarak hepimize örnek teşkil etmektedir.

Bizlerde Araklı için durmaksızın çalışırken en yakın mesai arkadaşlarımız olan muhtarlarımızla her fırsatta bir araya gelerek ilçemize katkı sağlamak için istişarelerde bulunmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle gerek milleti gerekse devleti temsil eden Araklılı muhtarlarımız başta olmak üzere tüm muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Ayrıca görevi başında hayatını kaybeden bütün muhtarlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”

muhtarlar gunu 19ekim 2022

18.10.23