ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Çebi’den İstanbul’un Fethi Mesajı

Başkan Çebi’den İstanbul’un Fethi Mesajı

İstanbul’un fethiyle birlikte dünyada birçok dengenin değiştiğini ve çağ açılıp kapatıldığını vurgulayan Başkan Recep Çebi,

“Bugün tarihimizin en görkemli zaferlerinden birini, İstanbul’un fethinin 567. sene-i devriyesini, büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz. Bu vesileyle bundan 567 yıl önce, daha 21 yaşında genç bir sultan iken Peygamber Efendimizin (s.a.v) müjdesine ve övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmet’i, onun kahraman ordusunu rahmet ve tazimle yad ediyoruz.” dedi.

Başkan Çebi açıklamasına, “Dünya tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olarak kabul edilen İstanbul’un fethi, bizim ve tüm insanlık için ibretlerle dolu bir zaferdir. Kuruluşundan itibaren farklı devletlere ve kültürlere başkentlik yapmış olan İstanbul, Fatih Sultan Mehmet Han’ın adaletli yönetimi altında huzurun merkezi olmuştur. Daha 21 yaşında genç bir sultan iken Peygamber Efendimizin müjdesine ve övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmet’i, onun kahraman ordusunu rahmetle yad ediyorum.” sözleriyle devam etti.

29.05.20