ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Dr. Hüseyin Avni Coşkun Çebi’nin Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası Mesajı

Başkan Dr. Hüseyin Avni Coşkun Çebi’nin Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası Mesajı

Kurulduğu günden bu yana hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygıyı ilke edinen ve ülkemizin her köşesinde gece gündüz demeden fedakârca görev yaparak milletimiz için her zaman huzur ve güven temin eden Türk Polis Teşkilatımızın Polis Haftası’nı kutluyorum. Terörle ve örgütlü suçlarla mücadele başta olmak üzere, üstlendiği tüm görevlerde bizi gururlandıran, büyük fedakârlık, cesaret ve kahramanlıkla hizmet veren Emniyet Teşkilatımızın her bir neferine şükranlarımı sunuyor, muhabbetle selamlıyorum.

Ülkemizin içeride ve dışarıda huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin en önemli vazifesidir. Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvî görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Bu ağır yükü omuzlayan Türk Polis Teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

Emniyet Teşkilatımızda görev yapan her bir polisimizin Polis Haftası’nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyorum. Görevleri başında şehit düşen polislerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize başarılar diliyorum.

09.04.24