ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Recep Çebi’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Recep Çebi’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olması münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Çebi mesajında şunlara değindi; ”Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlatmış olduğu bağımsızlık savaşı, onun önderliğinde, silah arkadaşları ile birlikte büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülmüş ve tüm imkansızlıklara rağmen eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır.

Türk Milleti 29 Ekim 1923’te, iradesine zincir vurdurmayacağını, kendi kaderini kendi elleriyle belirleyeceğini kanıyla ve canıyla tüm dünyaya ilan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, geçen 99 yılda bütün emperyalist emellere karşı muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için karşısına çıkan tüm zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş ve bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer alan mümtaz bir devlet olmuştur.

Millî mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.

Yüce Türk milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır. Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır. Devletimiz, Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

28.10.22