ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Değirmencik Mahallesinde Hayat Boyu Öğrenme Kapsamında Sergi Yapıldı

Değirmencik Mahallesinde Hayat Boyu Öğrenme Kapsamında Sergi Yapıldı

Bireysel ve toplumsal gelişimle istihdamı ön plana alarak örgün eğitim dışında kalan öğrenme etkinliklerine katılım kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için haziran ayının ilk haftası, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” olarak kutlanıyor.

Bu kapsamda Değirmencik mahallesinde Hayat Boyu Öğrenme sergisi gerçekleştirildi. Burada kursiyerler hünerlerini ziyaretçilere sundu. Programa Kaymakam Soner Divli, Belediye Başkanı Recep Çebi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza Keskinsoy, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Şentürk, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Hayat boyu öğrenme haftası münasebetiyle Halk Eğitim Merkezimizin düzenlemiş olduğu programa Kaymakamımız Sn. Soner Divli ile katıldık.
‘Artık bu yaştan sonra ne öğreneceğim’ diye düşünmeyen, öğrenmeyi hayat yolculuğuna yoldaş edinen her yaştan birey, hayat boyu öğrenmeyle buluşuyor. Bunun meyvelerini de bugün görme fırsatı bulduk. Dikiş ve örgü alanında çok güzel çalışmalara imza atılmış. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

15.06.23