ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

DSİ’den Araklı’ya Çıkarma

DSİ’den Araklı’ya Çıkarma

DSİ Bölge Müdür Vekili Emre Akçalı, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Olcay Çubukçu, DSİ Trabzon Merkez Şube Müdürü Ahmet Alperkaya Araklı’da DSİ ile ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ile birlikte Yolgören ve Merkez mahallelerini birbirine bağlayan, yılların özlemi olan yaya köprüsü öncelikli olarak incelendi. Yapımı tamamlanan köprünün çevre düzenleme çalışmaları görüşüldü.

Buradan eski Sürmene köprüsüne geçildi. Eski Sürmene köprüsünde incelemelerde bulunan heyetten nihai karar çıktı. İki araç geçişinde sıkıntı yaşanan köprü yeniden yapılacak. Hem genişleme hemde estetik açısından çok daha sağlıklı bir köprü ortaya konulacak.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi sanayi esnafının bu köprüyü kullandığını ifade ederek bir an önce başlamasının son derece önemli olduğunu belirtti.

Son olarak sanayi sitesi karşısında yapımı devam eden yaya köprüsünün yapım çalışmaları incelendi. Başkan Çebi, DSİ Bölge Müdürü Emre Akçalı ve ekibine ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

11.07.20