ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Ziyaretçilerini Şaşırttı

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Ziyaretçilerini Şaşırttı

Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen yıl sonu sergisinde bulunan eserler ziyaretçilerin oldukça beğenisini kazandı. Hayat boyu öğrenme kursiyerlerinin de bulunduğu sergide renkli görüntüler ortaya çıktı. Sergiye Kaymakam Soner Divli, Belediye Başkanı Recep Çebi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza Keskinsoy, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Şentürk, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bireysel ve toplumsal gelişimle istihdamı ön plana alarak örgün eğitim dışında kalan öğrenme etkinliklerine katılım kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için haziran ayının ilk haftası, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” olarak kutlanıyor.

Programda U15 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında 68 kg’da Türkiye 3. olan Mustafa Gümüştaş’a, Türkiye 2. olan Ragbi takımına ve halk oyunlarında derece yapan öğrencilere ödülleri verildi.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”‘Artık bu yaştan sonra ne öğreneceğim’ diye düşünmeyen, öğrenmeyi hayat yolculuğuna yoldaş edinen her yaştan birey, hayat boyu öğrenmeyle buluşuyor. Bunun meyvelerini de bugün görme fırsatı bulduk. Dikiş ve örgü alanında çok güzel çalışmalara imza atılmış. Ayrıca Halk Eğitim Merkezimizde harika kurslar bulunuyor. Bu kurslarda herkes kendini geliştirip ticarete atılabiliyor. Bizlerde elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

15.06.23