ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Nisan Ayı Meclis Toplantıları Devam Ediyor; Araklı’da Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

Nisan Ayı Meclis Toplantıları Devam Ediyor; Araklı’da Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

Nisan ayı meclis toplantıları Belediye Başkanı Recep Çebi başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla devam ediyor. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi toplantı gündemine geçmeden önce bir takım açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Öncelikle tüm İslam aleminin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum. Rabbim niyetlerimizi kabul eylesin inşallah. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bazı bakanlıklarda görüşmeler sağladık. Araklı’da sıvasız ve boyasız ev kalmasın diye bir proje başlatmıştık. Bu projemizin ilk etabını tamamladık. Şimdi ise ikinci etap çalışmaları için planlamalarımızı yaptık. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum bey ve Trabzon Milletvekillerimizle yaptığımız görüşme esnasında bu konuyu da dile getirmiştik. Sıvasız ve boyasız evleri ve çirkin görüntüyü ortadan kaldıracağız inşallah. ” dedi.

Yeni Hükümet Konağı ve Belediye Hizmet Binası Haziran Ayında Teslim Alınacak

Yeni Hükümet Konağı ve Belediye Hizmet binasında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu burada bizzat incelemelerde bulundu. İnşallah Haziran ayında binayı teslim alacağız. Kaymakamlık ve Belediye binasının aynı noktada bulunması vatandaşa daha hızlı hizmet verilmesini sağlayacaktır.

Araklı-Bayburt Yolu Önümüzdeki Aylarda İhaleye Çıkacak

Araklı’nın en önemli sorunlarından biri olan Araklı-Bayburt yolunun yapılması ile ilgili görüşmeler daha önce gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar aktarılan konuda yeni bir gelişme yaşandı. Edinilen bilgiye göre Araklı-Bayburt yolunun önümüzdeki aylarda ihaleye çıkması bekleniyor.

Araklı Trabzon Caddesinde Trafik Sorununa Çözüm Getirilecek

Araklı Trabzon-Rize caddesinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bulvar projesi tamamlanmak üzereyken bu cadde üzerinde ki park ve akabinde oluşan trafik sorununa çözüm üretilmesi amacıyla çalışmalar başlatıldı. Ana yol kenarına sabah aracını park edip akşama kadar bırakma düşüncesi artık hayal olacak. Yeni bulvar projesi ile birlikte ana yol üzerinde ciddi düzenlemelere gidilecek.

07.04.22