ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Sıvasız-Boyasız Binalar İçin Çalışma Başlatıldı

Sıvasız-Boyasız Binalar İçin Çalışma Başlatıldı

Araklı’nın görünüşünü önemli ölçüde etkileyen sıvasız ve boyasız binalar için çalışma başlatıldı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile konuyu görüşmesinin ardından çalışmalara başlandı. Planlama ve projelendirme çalışmaları tamamlanmak üzere olan proje Araklı’nın görünümüne önemli ölçüde katkı sağlayacak.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ve belediye meclis üyeleri ile teknik ekip konuyla ilgili toplantı gerçekleştirdi. Başkan Çebi işi sıkı tuttuklarını belirterek Araklı’da sıvasız ve boyasız binalara yer verilmeyeceğinin altını çizdi. İlk etapta Trabzon caddesi üzerinde başlayacak olan cephe sağlıklaştırma projesi akabinde diğer alanlara doğru devam edecek.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Sıvasız ve boyasız binalarla ilgili önemli bir çalışma başlattık. Trabzon caddesinden başlayacak olan çalışmamız ilçemizin görüntüsüne farklı bir hava katacaktır. Turizm ve doğal güzellikleriyle ilçemizin her alanına yerinde ve güzel dokunuşlar yapmaya gayret ediyoruz. Bu proje ile birlikte Araklı’nın görünüşünü değiştireceğiz inşallah. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

24.12.20