ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

TOKİ 3. Etapta Afet Konutlarının Anahtar Teslimi Yapıldı

TOKİ 3. Etapta Afet Konutlarının Anahtar Teslimi Yapıldı

Araklı İlçe merkezi Özgen mahallesinde bulunan 38 dönümlük arazinin kamulaştırılmasından sonra 14 blok şeklinde inşa edilen konutlar için yaklaşık 56 milyon TL bedelle ihale yapılmıştı. Eğim ve kot farkından dolayı zeminin güçlendirilmesi amacıyla fore kazık sisteminin kullandığı çalışmalar tamamlandı.

AFAD Müdürlüğü tarafından noter huzurunda 40 dairenin kura çekim programı gerçekleştirilmişti. Hak sahiplerinin anahtar teslim töreni yapıldı. Hak sahiplerine anahtarlarını Kaymakam Kürşad Karaca ve Belediye Başkanı Recep Çebi teslim etti.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Özgen mahallemizde başladığımız 278 konutun 40 tanesinin anahtar teslimini gerçekleştirdik. Kaymakamımız Sn. Kürşad Karaca ile birlikte hak sahiplerimize anahtarlarını teslim ettik. Hak sahiplerimizin mutluluğunu gözlerinde gördük. Dairelerimiz son derece güzel oldu. Allah devletimize zeval vermesin. Araklı’mıza kazandırılan vizyon projelere desteklerinden ötürü Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum’a, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ya, şahsım ve İlçemiz adına teşekkür ederken, TOKİ Başkanımız Sn. Ömer Bulut’a ve ekibine, Trabzon Milletvekillerimizden Sn. Muhammet Balta, Sn. Adnan Günnar, Sn. Bahar Ayvazoğlu, Sn. Salih Cora’ya, Trabzon Valimiz Sn. İsmail Ustaoğlu’na, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Murat Zorluoğlu’na, AK Parti Trabzon İl Başkanımız Sn. Sezgin Mumcu’ya, Araklı Kaymakamımız Sn. Kürşad Karaca’ya, AK Parti İlçe Başkanımız Sn. Şaban Bıyık’a, TOKİ 3. Etap Projemizin Yüklenici Firma sahibi Sn. Selahattin ve Sn. Murat Kaldırım’a, meclis üyelerimize, Araklı bürokratlarımıza, TOKİ teşkilatımıza, belediye personelimize ve emeği geçenlere de ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. Araklı’da 1,2,3 etap TOKİ konutlarını hayata geçirerek vatandaşlarımızı ev sahibi yaptık. Etap çalışmalarımızı da başlattık, inşallah bir projeyi daha ilçemize kazandıracağız.

14.03.22