ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Büyükşehirden Araklı’ya Çıkarma

Büyükşehirden Araklı’ya Çıkarma

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile birlikte Ak Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban Bıyık, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Fen İşleri Daire Başkanı Murat Öztürk ve Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Gürcan Başar Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’yi makamında ziyaret ettiler. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, Araklı Belediye Başkanı Çebi ve beraberindekiler Araklı’yı görüştüler.

Sokak Sağlıklaştırma Projesinin İhalesi Yapıldı

trabzon rize caddesi arakli sokak sagliklastirma projesi 2

Büyükşehir Trabzon caddesinde Araklı Belediyesi ile ortaklaşa bir şekilde sokak sağlıklaştırma projesi gerçekleştiriyor. Sokak sağlıklaştırma projesi ile birlikte Araklı’nın merkezi olan ana cadde de led aydınlatmalar, çevre düzenlemesi, sinyalizasyon, yeni durak ve benzeri çalışmalar gerçekleştirilecek. Başkan Zorluoğlu bu projeyle birlikte Araklı’nın ana caddesinin bambaşka bir görünüme kavuşacağını belirtti.

arakli dis cephe sagliklastirma projesi 2021

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi aynı bölgede Araklı belediyesi olarak dış cephe kaplama ihalesinin de yapıldığını belirterek iki projenin tamamlandığında gerçekten ortaya güzel bir görüntü çıkacağını söyleyerek Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na ve daire başkanlarına ilgi, alaka ve desteklerinden dolayı ilçe halkı adına teşekkür etti.

TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ise TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Araklı-Sürmene İçme Suyu Paket Arıtma Tesisi inşaatının tamamlandığını Temmuz ayında hizmete sunulacak tesisle birlikte 2 ilçenin 100 yıllık su ihtiyacının giderileceğini belirtti.

Başkan Zorluoğlu ve beraberindekiler daha sonra esnafı ziyaret ederek hasbıhal oldular. Zorluoğlu bir esnafa uğradığı sırada meşhur Araklı mısır ekmeğini severek tükettiğini söyleyerek alışveriş yaptı.

26.04.21