ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Unutmadık, Unutturmayacağız..

Unutmadık, Unutturmayacağız..

Araklı’da 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişiminin 4. yılında anma etkinlikleri gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını kapsamında tedbirler elden bırakılmadan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Araklı Müftüsü Abdulkerim Tohumcu’nun Kuran’ı Kerim tilavetiyle devam etti. Ardından Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi günün anlam ve önemini belirten duygu yüklü konuşmasını yaptı. Vatandaşlar anma gecesine Türk bayraklarıyla katılım sağladı.

Başkan Çebi konuşmasında; ”Tüm Dünya’nın yakından bildiği gibi hain FETÖ terör örgütü devlet imkânlarını kullanarak, bu milletin paralarıyla alınmış olan silahlar, tanklar, uçaklar ve helikopterlerle 15 Temmuz 2016 gecesi bu millete kalleşçe saldırmış ve devleti ele geçirmeye çalışmıştır.

Ancak bu asil millet, siyasi görüş gözetmeksizin, vatanını seven sağcısı, solcusu, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i ile topyekûn tek yumruk olarak, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tek bir sözü olan ‘Milletimizle birlikte meydanlarda olacağım’ sözüyle 81 ilin tamamında meydanlara inerek o gece hainlere bu memleketi dar etmişlerdir.

Bu devletin her türlü imkânları ile bu millete saldıran üniformalı hain teröristler, geçmişte olduğu gibi milletin bu darbeye sessiz kalacağını düşünmüş olmalılar ki, milletin sokaklara inmesiyle birlikte büyük bir şok yaşamışlardır.

Bu aziz millet Çanakkale’ de ve Kurtuluş Savaşında bu cennet vatanı hainlere bırakmadığı gibi, bu hainlere de gereken cevabı hızlı bir şekilde vermiştir. Geçmişte Çanakkale savaşının seyrini değiştiren Seyit Onbaşılar bugün yine bu cennet vatan üzerinde Ömer Hasdemir’ler, Fethi Sekinler ve daha niceleri olarak yaşamaya devam etmiş ve 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı durmuş, ellerinde sopalarla tankları, helikopterleri kovalamışlar ve bu vatanı hainlerin ellerine teslim etmemişlerdir.

Her ne kadar bu darbe girişimi birileri tarafından unutturulmaya çalışılsa da, bizler 15 Temmuz gecesi yaşanan hainliği de bu milletin destanını da gelecek nesillere taşıyacağız. Bu nedenle 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Türkiye genelinde olduğu gibi şehrimizde de tüm yöneticilerimiz ile birlikte tam kadro olarak Araklı meydanındayız.
15 Temmuz’un hemen ardından ortaya çıkan o güzel ruhu yeniden ortaya koyarak, ülkemizin gelişmesini, güçlenmesini, ilerlemesini istemeyen dış mihraklara karşı gücümüzü göstermeliyiz. Tarihinde birçok savaş görmüş olan bu aziz millet bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hem içeride ki hem de dışarıda ki hainlere bu memleketi asla teslim etmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, devletimizin varlığı ve milletimizin bağımsızlığı yolunda canını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, minnetle anıyorum.

Bu yolda aldıkları yaraları bir ‘İstiklal Madalyası’ gibi şerefle taşıyan gazilerimizi saygı ve şükranla selamlıyor; o gece ezanına, bayrağına, vatanına, devletine, geleceğine sahip çıkan tüm halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum.
Unutmadık…
Unutmayacağız…” ifadelerine yer verdi.

17.07.20