ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

yazıYORUM 6. Felsefi Deneme Yazma Yarışması Ödül Töreni Gerçekleşti

yazıYORUM 6. Felsefi Deneme Yazma Yarışması Ödül Töreni Gerçekleşti

Geçtiğimiz yıl 2.si gerçekleştirilen Parlamenter Stili Münazara Yarışması ile öğrenciler arasında çok güzel bir ivme yakalayan Anader, bu yıl da Münazara yarışmasının 3.sünü gerçekleştirerek geleneksel hale getiriyor. Edebiyatımızda Yedi Güzel Adam diye nitelendirdiğimiz ünlü şair ve yazarların son temsilcisi geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Rasim Özdenören anısına düzenlenen yarışma Anader, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ortahisar Belediyesi ve Araklı Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilecek.

Anader Yönetim Kurulu Başkanı Asım Aykan, Rasim Özdenören ile Cumhurbaşkanlığı Kültür Kurulu’ nda dönem dönem birlikte çalıştıklarını, edebiyatımızın çok önemli bir kalemi ve unutulmayacak bir değeri olduğunu ifade ederek bu yarışmayı çok önemsediğini vurguladı.

“İnsan ilmi aramakla mükelleftir” diyen ünlü Filozof, İslam Felsefesinin kurucusu, Gökbilimci Farabi adına düzenlenen yazıYORUM 6.Felsefi Deneme Yazma Yarışması ile öğrencilerin İslam düşünürü Farabi’nin fikirlerini, düşüncelerini, dünya görüşünü harmanlayarak, kendilerine yeni hedefler belirlemelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

Anader’in koordinesinde düzenlenen yarışma Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Araklı Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirildi. Ödül Töreninde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Başkan Çebi yaptığı konuşmada; ”Araklı Belediyemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Ortahisar Belediyemiz, Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği iş birliği ile düzenlenen felsefi yazma yarışması ödül törenine katıldık.Farabi, felsefe, mantık, müzik ve matematik alanlarında büyük bir filozof ve düşünürdü. Onun eserleri, İslam dünyası ve batı dünyasındaki düşünce tarihinde önemli bir yere sahiptir. Çocuklarımızın, kıymetli öğrencilerimizin ülkemizin gelişmesinde, büyümesinde ve al bayrağımızı gururla dalgalandırmasında bilimin yeri bambaşka bir öneme sahiptir. İnşallah bu yarışma ile birlikte gençlerimiz Farabi’nin fikirlerini, düşüncelerini, dünya görüşünü harmanlayarak kendilerine bambaşka yeni hedefler belirleyecektir. Programın hazırlanmasında emeği olan herkese canı gönülden teşekkür ediyor, yarışmada derece yapan kıymetli yavrularımızı tebrik ediyorum. Gelişen, büyüyen bir Türkiye ışığında başarılarınız daim olsun.” dedi.

28.04.23